200 mln zł w portfelu Mirbudu

Anna Pronińska
opublikowano: 25-05-2009, 00:00

Skierniewicka spółka nie narzeka na brak zleceń. Liczy na wzrost przychodów i finalizację akwizycji.

Skierniewicka spółka nie narzeka na brak zleceń. Liczy na wzrost przychodów i finalizację akwizycji.

Mirbud, działający w branży budowlano-montażowej, może pochwalić się coraz większą liczbą kontraktów. Jego portfel zleceń ma już wartość 200 mln zł, czyli jest wypełniony w 70 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

— Z już podpisanych umów i negocjowanych na ten rok mamy zagwarantowane przychody na poziomie z 2008 [294,4 mln zł — red.]. Przewiduję, że sprzedaż tegoroczna może być większa — mówi Jerzy Mirgos, główny akcjonariusz i dyrektor zarządzający Mirbudu.

Szczegółów nie ujawnia, bo spółka nie publikowała prognoz.

Do portfela Mirbudu wpadła ostatnio umowa na II etapu budowy obwodnicy Mszczonowa na drodze krajowej nr 50. Z kwoty 70 mln zł, na jaką opiewa kontrakt, 40 proc. zostanie zaliczone do tegorocznych przychodów.

— Wstąpił w nas optymizm. Pojawiło się więcej zamówień publicznych. W drogówce widać ożywienie, choć wciąż dużą przeszkodą są przewlekłe procedury. W drugim półroczu w tej branży powinna się poprawić koniunktura — dodaje Jerzy Mirgos.

W obecnych czasach firma wkłada więcej pracy w przygotowanie ofert i startuje w większej liczbie przetargów. Już w czerwcu finał znajdą co najmniej trzy znaczące konkursy. Jeden dotyczy rozbudowy szpitala w Krakowie (Mirbud złożył najtańszą ofertę na 25 mln zł), drugi — budowy stacji obsługi Mercedesa w Strykowie za 50 mln zł. Miesiąc później ma zapaść decyzja o budowie hal w Nadarzynie za 100 mln zł (Mirbud budował pierwszy etap, a umowę podpisywał na całość).

Poza tym Mirbud jako lider konsorcjum zakwalifikował się do drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. Przychody z drogownictwa mają na koniec roku stanowić 25-30 proc. obrotów. W najbliższych planach jest akwizycja spółki drogowej.

— Rozmawiamy. Chciałbym do końca roku podpisać przynajmniej umowę przedwstępną. Rozważamy głównie przeprowadzenie emisji kierowanej. Nie wykluczam też emisji publicznej — ujawnia główny akcjonariusz Mirbudu.

Anna Pronińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu