230 proc. zysku w trzy miesiące

Kamil Zatoński
opublikowano: 04-04-2011, 00:00

Najlepszą inwestycją marca na rynku NewConnect (wzrost kursu o 120 proc.) i drugą pod względem stopy zwrotu w I kwartale (193 proc.) okazały się akcje 11bit studios, firmy produkującej gry na konsole, PC i iPhone’y. Wartość rynkowa spółki, która w 2010 r. miała niespełna 0,5 mln zł przychodów i 271 tys. zł straty netto, przekracza już 20 mln zł. Skokowo (do 10 mln zł) urosła także kapitalizacja innego producenta gier — Forever Entertainment. Tylko w marcu kurs akcji poszybował w górę o 85 proc., a w całym pierwszym kwartale zwyżka przekroczyła 230 proc.

Udany miesiąc mieli też posiadacze praw do akcji spółki IPO, a także walorów debiutanta — Bioergu. Jego notowania w krótkim czasie wzrosły o 70 proc. po tym, jak pojawiła się szansa na wprowadzenie w całej Unii Europejskiej całkowitego zakazu stosowania toreb foliowych niebiodegradowalnych. Byłaby to dobra wiadomość dla Bioergu, który produkuje torebki ulegające biodegradacji.

W I kwartale skalą wzrostów notowań wyróżniły się też Dent-a-Medical i Novian. Pierwsza z firm pochwaliła się długo obiecywaną umową z ubezpieczycielem (PZU Pomoc), dzięki której szybko ma wzrosnąć liczba klientów korzystających z usług sieci partnerskiej gabinetów stomatologicznych, działających pod szyldem D-a-M. Z kolei Novian to nowa nazwa spółki Ibiza Ice Cafe. Jej pomysł na biznes (lodziarnie) nie wypalił, dlatego akcjonariusze zdecydowali o zmianie profilu działalności na inwestycyjną. W I kwartale drożały też akcje innej firmy, która zmieniła tożsamość. Kurs Green Technology (poprzednio Infinity) poszedł w górę o 44 proc.

W niełasce inwestorów znalazły się za to m. in akcje Balticonu, Victorii AOC, Nemeksu i Remedisu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 230 proc. zysku w trzy miesiące