24 I możliwa decyzja o ofercie MOL-Prezes PKN

Reuters
21-01-2002, 13:02

WARSZAWA (Reuters) - Decyzji w sprawie wyboru oferty na zakup 17,6 procent akcji PKN Orlen, złożonej przez węgierską spółkę MOL należy spodziewać się w czwartek, powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezes koncernu. "Zakończył się etap wyłączności dla MOL. W czwartek jesteśmy umówieni ze Skarbem Państwa i Naftą Polską na ostateczną decyzję co dalej" - powiedział Andrzej Mod

WARSZAWA (Reuters) - Decyzji w sprawie wyboru oferty na zakup 17,6 procent akcji PKN Orlen, złożonej przez węgierską spółkę MOL należy spodziewać się w czwartek, powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezes koncernu.

"Zakończył się etap wyłączności dla MOL. W czwartek jesteśmy umówieni ze Skarbem Państwa i Naftą Polską na ostateczną decyzję co dalej" - powiedział Andrzej Modrzejewski.

Na początku stycznia węgierskiemu koncernowi MOL zakończył się okres wyłączności negocjacyjnej w sprawie zakupu 17,6 procent akcji PKN. O pakiet ten stara się również austriacki OMV, który przedłużył do końca stycznia swoją ofertę.

"Myślę, że decyzja zapadnie w czwartek, ale nie wiem, czy pozytywna czy negatywna dla MOL. Wiem, że nie zakończyły się jeszcze negocjacje, nie dogadano się we wszystkich sprawach więc są dwie możliwości: albo kontynuacja, albo rozpoczęcie negocjacji i danie możliwości drugiemu inwestorowi" - dodał Modrzejewski.

Minister skarbu powiedział na początku stycznia, że ostateczna decyzja w sprawie sprzedaży 17,6 procent akcji PKN Orlen zależy od powodzenia prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej (RG) i nie będzie podjęta przed kwietniem tego roku.

((Barbara Woźniak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 24 I możliwa decyzja o ofercie MOL-Prezes PKN