25 sierpnia wynik głosowania nad układem PBG

ISBNews
03-08-2015, 20:02

Sędzia komisarz odroczył zgromadzenie wierzycieli PBG do dnia 25 sierpnia, do godziny 10:00, w związku z umożliwieniem głosowania w formie pisemnej i możliwością głosowania przez każdego z wierzycieli, podała spółka. Oznacza to, że w dniu 25 sierpnia ogłoszone zostanie postanowienie w sprawie wyników głosowania.

"Postanowienie związane jest z dopuszczeniem głosowania w formie pisemnej i możliwością głosowania przez każdego z wierzycieli do końca dnia, 5 sierpnia 2015 roku, w szczególności poprzez nadanie w placówce operatora publicznego przesyłki zawierającej kartę do głosowania. Wobec powyższego wymagane jest wyznaczenie odpowiedniego terminu na zliczenie wszystkich oddanych głosów i ustalenie przez sędziego komisarza ostatecznych wyników głosowania" - czytamy w komunikacie.

Zarząd wyjaśnia, że postanowienie ma charakter organizacyjny i oznacza, że głosowania wierzycieli kontynuowane będą zgodnie z planem tj. w dniach 4 i 5 sierpnia 2015 roku, natomiast w dniu 25 sierpnia 2015 roku, podczas kolejnego posiedzenia ogłoszone zostanie postanowienie w sprawie wyników głosowania.

Wczoraj PBG w upadłości układowej podpisało ze swoimi największymi wierzycielami umowę restrukturyzacyjną. Umowa restrukturyzacyjna zawiera zobowiązanie wierzycieli do oddania głosu za układem podczas zgromadzenia wierzycieli, zaplanowanego na dni od 3 do 5 sierpnia bieżącego roku. W umowie restrukturyzacyjnej ustalono między innymi zasady wykonania układu, możliwość finansowania działalności operacyjnej i nowych kontraktów.

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 25 sierpnia wynik głosowania nad układem PBG