3 miesiące więzienia i grzywna za nielegalny odbiór sygnału TV

25-04-2007, 17:44

Na karę trzech miesięcy więzienia, 800 zł  grzywny i pokrycie szkody wyrządzonej operatorowi skazał sąd w Kaliszu Dariusza H., którego oskarżono o nielegalny odbiór sygnału telewizyjnego.

"Sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary na okres dwóch lat" - poinformowała w środę PAP pełnomocnik ds. kontaktów z mediami miejscowego Sądu Okręgowego Anna Miklas.

Kaliszanin uszkodził kabel koncentryczny, podłączył się do głównego przewodu antenowego i odbierał nielegalnie sygnał telewizyjny w pełnym pakiecie. Konserwatorzy operatora wykryli nielegalne podłączenie i sprawę skierowano na policję. äOperator stracił przez Dariusza H. około 700 zł. Sąd nakazał zapłacić tę kwotę poszkodowanemuö - poinformowała w środę PAP Anna Ziętek ze spółki Multimedia Polska.

Jak powiedziała, spółka skierowała w ub. roku sześć podobnych spraw o nielegalne podłączenia. äWyrok za kradzież sygnału telewizyjnego jest pierwszym w Kaliszuö - podkreśliła.

W ubiegłym roku wszczęto w całym kraju 156 postępowań przeciwko telewizyjnym piratom. Najwięcej takich spraw było w woj. śląskim (29), łódzkim (25) i lubelskim (23). W Kaliszu konserwatorzy wykrywają miesięcznie kilkanaście przypadków nielegalnego odbioru telewizyjnego - dodała Ziętek.

Przypomniała, że od poniedziałku trwa Tydzień Antypirackiö. äTo kampania przeciwko kradzieży sygnału telewizyjnego. Chcemy zwrócić uwagę na ten problemö - podkreśliła.

Według komisarza Zbigniewa Urbańskiego z Komendy Głównej Policji, piratami są wszyscy, którzy podłączają się nielegalnie do sieci kablowej i nie płacą abonamentu oraz osoby odbierające telewizję satelitarną używając podrabianych filtrów, dekoderów lub kart. Piratami są także osoby, które umożliwiają to za pieniądze.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 3 miesiące więzienia i grzywna za nielegalny odbiór sygnału TV