3 PYTANIA DO...

KZ
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Michał Danielewski: Wierzę, że zamówień będzie więcej

Michał Danielewski: Wierzę, że zamówień będzie więcej

1Jesienią część spółek z branży IT narzekała na zastój w sektorze publicznym. Czy znów skończy się na oczekiwaniach?

Potrzeby sektora publicznego są znane i rzeczywiste. Cieszę się, że powstał rządowy plan informatyzacji państwa, że są na to pieniądze, także z funduszy unijnych. To pozwala wierzyć, że po słabym 2006 r. sytuacja w zamówieniach poprawi się. Liczę, że przetargi będą przebiegać szybciej i sprawniej.

2Jakie są cele spółki na 2007 r.? Mamy jasno zdefiniowane obszary wzrostu we wszystkich sektorach działalności. Chcemy wykorzystać szanse, jakie niosą ze sobą np. rozwój własnych rozwiązań, jak system paszportyzacyjny czy billingowy. Dają nam one przewagę na rynku energetycznym. Będziemy też rozwijać współpracę ze światowymi dostawcami, takimi jak np. firma i-flex, autor najlepszego na świecie scentra-

lizowanego systemu bankowego. Nadal chcemy poprawiać efektywność i rentowność. W drugim półroczu 2006 zanotowaliśmy duże oszczędności.

3Oczekiwana rentowność operacyjna CL i Emaksu w 2007 r. to 6 proc. Kiedy spółka dogoni konkurentów, którzy mają rentowność 11-12 proc.?

Naszym celem jest osiągnięcie rentowności operacyjnej 8 proc. w 2008 r.

Michał Danielewski, prezes Computerlandu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy