3 pytania do...

WIS
opublikowano: 21-04-2008, 00:00

3 PYTANIA DO...

Krzysztof Tryliński: Na razie debiut bez emisji akcji

1Po co wchodzicie na warszawską giełdę? Rynek polski jest dla nas strategicznie istotny. Wejście na niego to ukłon w stronę polskich inwestorów. Wchodząc dynamicznie na rynki międzynarodowe, chcemy wykorzystać doskonałe perspektywy wynikające z globalnej pozycji spółki, a także szerokiej i wyselekcjonowanej oferty naszych produktów. Jesteśmy przekonani, że docenią to także inwestorzy w Polsce, którzy po debiucie będą mogli w znacznie prostszy i szybszy sposób nabyć nasze akcje.

2Czy rozmawialiście już z przyszłymi inwestorami finansowymi? Czy są zainteresowani waszymi akcjami?

Obserwujemy duże zainteresowanie polskich inwestorów. Podoba im się nasza strategia, którą konsekwentnie realizujemy, a także duże perspektywy wzrostu sprzedaży, m.in. dzięki wejściu na największe rynki światowe.

3Czy podejmiecie ewentualną decyzję o nowej emisji akcji i na co potrzebne będą pieniądze?

Nie planujemy nowej emisji akcji. Spółka realizuje program sprzedaży aktywów z działalności pozapodstawowej, który w ostatnich miesiącach przyniósł ponad 135 mln EUR netto (niealkoholowa część Marie Brizard, fabryka octu Vinegar & Cooking Wine w USA). Ze sprzedaży gruntu w Krakowie zamierzamy uzyskać  kolejne kilkadziesiąt milionów euro. Do tego dochodzą jeszcze inne aktywa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu