3 razy „kupuj” akcje Kruka

KZ
02-04-2013, 16:55

Sypnęło pozytywnym rekomendacjami dla windykacyjnej spółki.

Analitycy DI BRE Banku, BM BESI i Wood&Co. w jednym czasie wydali pozytywne rekomendacje dla Kruka. Ceny docelowe są zbliżone – od 68,3 do 73 zł – co oznacza, że zdaniem ekspertów akcje są niedowartościowane na GPW o 13-21 proc.

Według Łukasza Jańczaka z BM BESI, który oszacował najwyższą cenę docelową,  papiery windykatora są jednymi z najbardziej atrakcyjnych w całym sektorze finansowym.

W opinii eksperta Kruk jest atrakcyjnie wyceniany biorąc pod uwagę perspektywę dobrych wyników finansowych. Analityk  spodziewa się solidnego, dwucyfrowego wzrostu zysku netto w tym roku. Pod tym względemKruk  wyróżnia się pozytywnie na tle banków oraz ubezpieczycieli, których zyski - zdaniem analityka - spadną w 2013 r.
- W tym roku Kruk skorzysta z wysokiej podaży portfeli złych długów ze strony polskich banków, a być może jeszcze bardziej z powodu niższych stawek WIBOR, które ograniczą koszty finansowania - argumentuje Łukasz Jańczak.
Od kilku miesięcy akcje Kruka znajdują się w silnym trendzie wzrostowym. Od początku tego roku notowania zyskały na wartości prawie 40 proc., podczas gdy indeks WIG spadł o 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / 3 razy „kupuj” akcje Kruka