3 spółki, które mogą dziś drożeć

opublikowano: 08-11-2010, 08:52

Na dzisiejszej sesji inwestorzy powinni zwrócić uwagę na…

NG2

Detalista obuwniczy na czysto zarobił w III kwartale 23,3 mln zł, podczas gdy konsensus rynkowy mówił o 22,1 mln zysku netto. Zysk operacyjny był z kolei o 5,1 proc. lepszy od prognoz. Tymczasem w piątek zalecenie dla akcji spółki podwyższyło KBC. Biuro rekomenduje kupno papierów z ceną docelową 72 zł.

Na piątkowej sesji za papier NG2 płacono 63,80 zł, tyle samo, co dzień wcześniej.

EFH

Więcej niż optymistycznie wygląda sytuacja techniczna tych papierów, na co zwrócił czytelnik naszego piątkowego tekstu „Trzynasta perełka techniczna na GPW”, przysyłając nam analizy autorstwa DM BZ WBK oraz DI BRE. Po 50 – proc. zniesieniu trwających od lipca wzrostów prawdopodobny jest powrót do trendu wzrostowego. Potwierdził to piątkowy wystrzał o 8,5 proc., dziś możliwa kontynuacja marszu w górę.

Na zamknięciu za papier EFH płacono 1,28 zł.

Gino Rossi

Właściciel znanych marek odzieżowych otrzymał wstępna ofertę kupna swej spółki. Nabywca chce zapłacić 90 mln zł. To może rozwiązać przynajmniej część kłopotów spółki.

W piątek papiery Gino Rossi potaniały o 3,6 proc. do 3,79 zł.

Na piątkowej sesji 3 spółki zanotowały następujące stopy zwrotu:

Asseco CE +2,6 proc.
KGHM +0,6 proc.
Radpol +1,2 proc.
WIG wzrósł o 0,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane