3 tys. pkt w zasięgu ręki

Sebastian Gawłowski
26-01-2006, 00:00

Na rynku terminowym też padły wczoraj rekordy hossy. Kontrakty na WIG20 są już bardzo blisko poziomu 3 tys. pkt — od wczoraj rekord wynosi 2989 pkt. Sprzedający już wielokrotnie sparzyli się, grając przeciwko trendowi. Kontrakty powinny więc przekroczyć psychologiczną barierę w najbliższych dniach. Nadal nie ma oczekiwanej euforii, a nerwowość i niewiara we wzrost paradoksalnie służą trendowi.

Notowania rozpoczęły się od zwyżki o 14 pkt. Pierwsze transakcje zawierano po 2926 pkt. Od początku handlu dochodziło do sporych wahań, ale popyt konsekwentnie parł w kierunku rekordów. Efektem było pokonanie wtorkowego maksimum hossy (2960 pkt). Po południu podaż zaakcentowała swoją aktywność. Przyniosło to spadek w okolice otwarcia. Kontrakty na WIG20 szybko zawróciły na północ, a później dominował już tylko popyt. Ceny futures wystrzeliły do kolejnych rekordowych poziomów. Na finiszu najpopularniejsza seria futures lekko osłabła. Kontrakty kończyły sesję na poziomie 2975 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 3 tys. pkt w zasięgu ręki