3 wykresy, które ostrzegają przed tąpnięciem na Wall Street (WIDEO)

Zyskom spółek z giełdy nowojorskiej grozi szósty spadkowy kwartał, co jeszcze nigdy się nie zdarzyło, a tymczasem obecna hossa na Wall Street już należy do dwóch najdłuższych w historii. W tej sytuacji podwyżka stóp procentowych Fedu może grozić większą przeceną amerykańskich akcji, ostrzega w rozmowie z "pb.pl" Bartosz Zawadzki z Admiral Markets.Wykresy omawiane w materiale:


Prawdopodobieństwo pozostawienia przez Fed do końca roku stóp bez zmian (linia czerwona) oraz prawdopodobieństwo podwyżki o 25 punktów i 50 punktów bazowych (odpowiednio linia niebieska oraz linia żółta), wynikające z notowań na rynku stopy procentowej za okres od grudnia. Źródło: Bloomberg.

Notowania indeksu S&P500 za ostatnie 5 lat na tle zysków należących do wskaźnika spółek za poprzednie 12 miesięcy. Źródło: Bloomberg.

Wyświetl galerię [1/4]

Prawdopodobieństwo pozostawienia przez Fed do końca roku stóp bez zmian (linia czerwona) oraz prawdopodobieństwo podwyżki o 25 punktów i 50 punktów bazowych (odpowiednio linia niebieska oraz linia żółta), wynikające z notowań na rynku stopy procentowej za okres od grudnia Bloomberg

Czas trwania poszczególnych rynków byka na giełdzie nowojorskiej. Źródło: Bespoke Investment Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 3 wykresy, które ostrzegają przed tąpnięciem na Wall Street (WIDEO)