30 mln zł na aquapark w Chełmie

Weronika Rogowska
opublikowano: 13-10-2014, 00:00

Samorządowa spółka ogłosiła przetarg na budowę centrum wodno-rekreacyjnego. Finansowanie zapewni Nordea.

6-8 mln EUR — tyle ma pochłonąć budowa Centrum Sportów Wodnych w Chełmie (woj. lubelskie). Będzie to trzykondygnacyjna hala, otwarta 16 godzin na dobę i mogąca jednorazowo gościć prawie 430 osób. Pod jej dachem mają się znaleźć niecki basenowe, sauny, wanny z hydromasażem, kompleks zjeżdżalni, a także boisko do quasha, kręgielnia, fitness, siłownia oraz restauracja. Prace przygotowawcze zajęły trzy lata. — Przeprowadziliśmy sondaż wśród mieszkańców i 90 proc. opowiedziało się za budową centrum sportów wodnych. Szacuję, że projekt pochłonie ponad 30 mln zł. Liczymy na spore zyski z komercjalizacji obiektu — mówi Roland Kurczewicz z chełmskiego urzędu miasta.

— Część pomieszczeń chcemy wynająć. Liczymy na klientów nie tylko z całego województwa, ale również z Ukrainy. Do końca roku podpiszemy umowę z wykonawcą i rozpoczniemy 18-miesięczny okres budowy — dodaje Zbigniew Mazurek, prezes spółki Park Wodny i Targowiska, inwestora aquaparku. Jego zdaniem,a pracę w Centrum Sportów Wodnych znajdzie około 70 osób, co — jak na warunki lokalne — jest znaczącą liczbą. Finansowanie inwestycji zapewnią obligacje. Wyemituje je miejska spółka, a organizatorem emisji — jak informują samorządowcy — jest Nordea.

— Obligacje emitujemy na 15 lat, ale mam nadzieję, że wykupimy je znacznie wcześniej — mówi Zbigniew Mazurek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Rogowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 30 mln zł na aquapark w Chełmie