31 mln zł na testowanie innowacji

PAP/DI
opublikowano: 25-05-2017, 16:50
aktualizacja: 25-05-2017, 16:51

Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny w województwie kujawsko-pomorskim uruchomił 31 mln zł na tworzenie specjalistycznej infrastruktury biznesowej. Dotacje z UE zostaną przeznaczone m.in. na laboratoria służące kreowaniu i testowaniu innowacji.

Decyzję komitet podjął podczas swojego majowego posiedzenia, a informację w tej sprawie przedstawił w czwartek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Środki trafią przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw m.in. technologicznych start-upów. Wnioski będzie można składać od czerwca.

- Laboratoria, w których można korzystać z zaawansowanych technologicznie narzędzi, żeby zrealizować własny, innowacyjny pomysł na biznes, to nadal w naszym kraju marzenie. Mam nadzieję, że środki, które są obecnie przez nas uruchamiane, pozwolą wielu ludziom i przedsiębiorstwom rozwinąć skrzydła. Rozwój gospodarki w tym kierunku jest konieczny - podkreślił Całbecki.

O dotację będą mogły ubiegać się instytucje otoczenia biznesu, a także ich partnerstwa z przedsiębiorcami. Środki przeznaczone będą na laboratoria służące kreowaniu i testowaniu innowacji, centra służące demonstracji nowych rozwiązań i profesjonalne przestrzenie biurowe do wynajęcia.

- Pozostałe rozwiązania, które chcemy w tym konkursie sfinansować, są doskonałym sposobem na uruchomienie kreatywnego potencjału mieszkańców regionu i naszych przedsiębiorstw - dodał marszałek województwa.

Władze województwa zapowiedziały również, że w czerwcu oraz wrześniu przeprowadzone zostaną nabory wniosków aplikacyjnych w konkursach o dofinansowanie projektów "związanych z rewitalizacją zdegradowanych przestrzeni miejskich". Pula środków na ten cel będzie wynosiła 90 mln zł. Wśród potencjalnych beneficjentów są m.in. spółdzielnie, partnerstwa publiczno-prywatne oraz samorządy lokalne.

W całej perspektywie finansowania unijnego na lata 2014-2020 przeznaczonych na projekty rewitalizacyjne w województwie jest 74 mln euro. Z tej kwoty 54 mln euro trafi do 52 miast w regionie, a 20 mln euro do 127 gmin wiejskich. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP/DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu