3,1 mln zł z UE na inwestycje w ochronę środowiska w Podlaskiem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 14:15

3,1 mln zł jest do rozdysponowania w województwie podlaskim na inwestycje w ochronie środowiska - poinformował w środę Cezary Ołdakowski z Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego.

3,1 mln zł jest do rozdysponowania w województwie podlaskim na inwestycje w ochronie środowiska - poinformował w środę Cezary Ołdakowski z Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego.

    Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i będą do zdobycia głównie przez samorządy w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).  W środę zarząd województwa podlaskiego ogłosił oficjalnie nabór wniosków. Można je składać do 30 listopada do departamentupolityki regionalnej i funduszy strukturalnych Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Na rozpoczęcie inwestycji beneficjenci będą mieli najpóźniej rok od zakończenia konkursu.

     Jak powiedział PAP dyrektor tego departamentu Cezary Ołdakowski, to jeden z ostatnich konkursów w ramach ZPORR w Podlaskiem, w których dzielone będą unijne pieniądze przeznaczone na inwestycje. W tym roku będzie m.in. ogłoszony konkurs na rewitalizację obszarów poprzemysłowych i powojskowych. Do końca listopada trwa także nabór wniosków na przedsięwzięcia w kulturze i turystyce.

    "W przyszłym roku nie będzie już żadnych konkursów typowo inwestycyjnych, bo już skończyły się nam pieniądze, które były do dyspozycji ze ZPORR w Podlaskiem na lata 2004-2006" - poinformował Ołdakowski. Łącznie Podlaskie w tych latach ma do dyspozycji ponad 109,8 mln euro.

    Wcześniej unijne dofinansowanie na inwestycje w ochronie środowiska w ramach ZPORR otrzymał samorząd Bielska Podlaskiego (2 wnioski), Siemiatycz, Ciechanowca, Krypna, Grajewa, stowarzyszenie samorządów znad Biebrzy oraz spółka wodociągowa z Augustowa. Łącznie na wodociągi, kanalizację, stacje uzdatniania wody i wysypiska śmieci pozyskano ponad 38,8 mln zł.

    Do tej pory w Podlaskiem zakontraktowano 70 proc. wszystkich środków dostępnych w regionie na lata 2004-2006.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane