35 tajwańskich firm chce wejść do Polski

MG
10-08-2009, 06:38

Znów kilkadziesiąt tajwańskich spółek szuka partnerów. Polscy przedsiębiorcy mają zaproszenie na wyspę.

W czerwcu 20, a w lipcu już 35 firm z Tajwanu poprosiło Taiwan Trade Center Warsaw, warszawski oddział TAITRA, organizacji wspierającej handel, o pomoc w znalezieniu dystrybutorów. To m.in. producenci elektroniki, materiałów budowlanych, części samochodowych czy rowerów. Z niektórymi z nich będzie się można spotkać podczas zaplanowanej w październiku misji producentów haków, uchwytów, zawiasów, śrub itp. Na razie wiadomo, że przyjedzie 18 firm, ale lista nie jest jeszcze zamknięta. Niestety, nie przyjadą producenci gier elektronicznych.

— Zainteresowanie Europą Środkową i Wschodnią było za małe. Te firmy są teraz bardziej ciekawe możliwościami rozwoju w Chinach i południowo-wschodniej Azji — tłumaczy Philip Huang, szef warszawskiego TAITRA.

Po ostatniej publikacji "PB" do TAITRA zgłosiły się dwie polskie firmy zainteresowane współpracą.

— To Masters, dystrybutor części elektronicznych, który poprosił o listę tajwańskich firm, które przyjadą do Polski, oraz Sprimex, dostawca części, który chciałby je dostarczać na Tajwan — mówi Philip Huang.

Kontaktu z tajwańskimi firmami można też szukać bezpośrednio. Szef warszawskiego oddziału TAITRA wierzy, że kontakty handlowe z Tajwanem będą bardziej intensywne, bo ten kraj podpisał niedawno umowę WTO/GPA dotyczącą zamówień publicznych.

— Tajwan otworzył w ten sposób rynek zamówień publicznych dla innych członków tego porozumienia, w tym USA, Kanady, Japonii, Korei Południowej, Singapuru i krajów UE — wyjaśnia Philip Huang.

Dodaje, że polscy zwycięzcy przetargów, którzy chcieliby znaleźć poddostawców lub partnerów na Tajwanie, mogą liczyć na TAITRA.

— Zorganizujemy spotkania, możemy nawet zapewnić bilety lotnicze i noclegi — obiecuje szef warszawskiego TAITRA.

Oni szukają partnerów w Polsce

Firma   Działalność     Kontakt*

Kaitrum International Corp.   Narzędzia budowlane i akcesoria łazienkowe          Lucia Tseng, tel. 886-2-2799-9100 wewn. 611, email luciat@kaitrum.com.tw

Wankay International Ltd.     Bambusowe podłogi, meble, forniry, akcesoria, oświetlenie led                Naomi Yen, tel. 886-2-2599-2360, email wankay@ms13.hinet.net

Aeon Glory Technology Inc.   Świetlówki led            Ken Lin, tel. 886-3-3320058, email ken.lin@aeonglory.com

Chung Shing Textile Marketing Co. Ltd.        Przędze                       Gary Chen, tel. 886-2-2974-06 wewn. 359, email gary_chen@email.chung-shing.com.tw

Mastergrade Products Co.     Oświetlanie ciężarówek, lampy led   tel. 886-6-2718134, email mastergm@ms62.hinet.net

Metal Fasteners Co. Ltd.        Śruby, gwoździe, poziomica, mosiężne wkładki, fundamentowe nitowe tuleje       Andy Lin, tel. 886-7-2411427, email fasten.com@msa.hinet.net

Est International Co. Ltd.       Dzianiny          Belle Hsiung, tel. 886-2-25113936#220, email belle@mail.etstaiwan.com

Everrich Fountain Ent Co. Ltd.           Opakowania kosmetyczne     Ellen Hsueh, tel. 886-4-2350 6611, email erf@ms65.hinet.net

Leadingway Co.                      Rowery                       Kewin Chang, tel. 886-7-6160129, email lkelvin@leadingwayglobal.om

Karomax Enterprise Co. Ltd.  Akcesoria obuwnicze, guziki magnetyczne, klamry, nity, saszetki, dzwonki, breloczki, haczyki            Cecilia Chang, tel. 886-2-27055788#117, email cecilia@karomax.com.tw

Lion Pencil Co. Ltd.     Artykuły papiernicze i biurowe          Mark Fan, tel. 886-2-29631717, email chingfu@simbalion.com.tw

Kworld Computer Co. Ltd.      Produkty multimedialne, urządzenia peryferyjne      Dionisia Chen, tel. 886-2-82286088#206, email dionisia244@hotmail.com

Giant Source Electronic Corp.            Produkty cctv (system nadzoru wizyjnego)   Jenny Chuang, tel. 886-3-4952007, email tayama88@ms4.hinet.net

jjPlusCorp.      Systemy bezprzewodowe wysokiej mocy 802.11a/b/g zewnętrzne AP/CPE, adaptory USB, bustery, mini karty pCI Daphne Lin, tel. 886-2-32340466#220, email dlin@jjplus.com

Da Jie Electricity Machinery Industrial Co. Ltd.           Metalowe części samochodowe           Sappho Liu, tel. 886-4-24914588, email dajieCo@yahoo.com.tw

Funtoro Inc.     Multimedialne rozwiązania do pojazdów      Julia Shyu, tel. 886-2-32341359#227, email julia.shyu@funtoro.com

Punch Video Inc.         Rozwiązania multimedialne dla samochodów (np. nawigacja, monitory lcd)         Janacy Lin, tel. 886-2-25065443, email janacy@stereo.com.tw

Hmd Biomedical Inc.               Urządzenia biomedyczne       Jennifer Chi, tel. 886-3-5745000#111, email jennifer@hmdbio.com

Leapower Int’l Co. Ltd.           Rowery i części rowerowe     Sandy Chen, tel. 886-4-23506266/9237 1496, email gary.hung@leapower.net

Yesin Enterprise Co. Ltd.        Haki, znaki i elementy złączne           Michael Jan, tel. 886-2-2038952, email michaelyesin@gmail.com

Westin Technology Co. Ltd.    Odtwarzacze mp3/mp4, samochodowe odtwarzacze mp4, cyfrowe ramki do zdjęć, gps, media box       Linda, tel. 886-2-22287531, email linda@westingdigi.com

Taiwan An I Co.                      Produkty rehabilitacyjne        Hannah, tel. 886-5-2696301, email hannah@ani-rehab.com

Johnwayne Industries Co. Ltd.           Części samochodowe i motocyklowe            Sandra Chen, tel. 886-2-277155566#288, email sandra@asiaunited.com.tw

Elite Line Industrial Corp.      Zawory kontroli ciśnienia       Mandy Yang, tel. 886-7-3311060, email mandy@watervalve.com.tw

Anor Precision Ceramic Industrial Co. Ltd     Sztućce                       Johnson Tsai, tel. 886-2-77312100, email johnson.tsai@mail.anor.com.tw

Sun Leaf Co., Ltd.       Orchidee         Mike Wu, tel. 886-2-27583317, email mikewu@sunleaf-tw.com

Chyun-Jann International Co. Ltd      Narzędzia ręczne i artykuły metalowe           Beck Wang, tel. 886-4-22784989, email beck1234@ms37.hinet.net

Hong Guan Machinery Co., Ltd.                    Maszyny przetwórstwa spożywczego            Shirley, tel. 886-6-2715849, email johnchenboss@hotmail

Lucidyty Enterprise Co. Ltd.   Lampy do ciężarówek Nicole Kang, tel. 886-6-5105998#142, email niCole-kang@lucidity.com.tw

T-sprint Enterprise Co. Ltd     Produkty sportowe     Gracie Wang, tel. 886-7-3839980, email info@i-sprint.com.tw

Good Sky Electric Co. Ltd       Przekażniki      Jane Chen, tel. 886-2-2698-3966#38, email jane_chen@goodsky.com.tw

Tai-I Electric wire & cable Co.,  ltd    Skrzynki przyłączowe  Chiang Yuan Po, tel. 886-2-34907711#603, email brianc@tai-i-int.com.tw

Show Chi Co.   Dźwigi Edward King, tel. 886-3-4520940, email s204@eletec.com.tw

We-Core Tecnology Co. Ltd   Produkty solarne, led, telekomunikacyjne    Charlie Huang, tel. 886-2-27292972, email charlie@eCoretec.com.tw

Chin Tairy enterprise Co. Ltd Transformatory, regulatory ciśnienia, konwertory    Cindy Lin, tel. 886-6-2541899, email ct168888@ms65.hinet.net

*Można kontaktować się z warszawskim biurem TAITRA: warsaw@taitra.org.tw

Źródło: TAITRA


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MG

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / 35 tajwańskich firm chce wejść do Polski