38 proc. Polaków korzysta z Internetu przynajmniej raz w miesiącu

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 25-10-2006, 15:42

38 proc. Polaków korzysta z Internetu przynajmniej raz w miesiącu. Globalna średnia wynosi 51 proc. - stwierdza opublikowany w środę raport firmy Ericsson.

38 proc. Polaków korzysta z Internetu przynajmniej raz w miesiącu. Globalna średnia wynosi 51 proc. - stwierdza opublikowany w środę raport firmy Ericsson.

Według raportu, z Internetu częściej niż Polacy korzystają użytkownicy sieci np. z Niemiec (53 proc. przynajmniej raz w miesiącu surfuje po Internecie) i z Wlk. Brytanii (69 proc.)

W Polsce rośnie jednak dostęp do Internetu szerokopasmowego, umożliwiającego korzystanie z zaawansowanych usług sieciowych, jak np. telewizji internetowej (IPTV), radia internetowego (IPB) czy oglądania filmów oraz videkonferencji poprzez sieć.

W Polsce dostęp do Internetu szerokopasmowego ma obecnie 22,5 proc. internautów, w Niemczech jest to 24 proc. Najwięcej internautów ma dostęp do Internetu szerokopasmowego w Wlk.Brytanii - 42 proc. W Polsce jednak dostęp do Internetu jest jednak ograniczony - ma go 37 proc. ankietowanych przez firmę Ericsson. W Niemczech jest to 50 proc., w Wlk. Brytanii - 66 proc.

Polskiego internautę charakteryzuje, według analityków, większa aktywność towarzyska w Internecie i częstsze używanie komunikatorów internetowych w porównaniu ze średnią światową. Internauci częściej używają komunikatorów niż internautki (85 proc. internautów i 68 proc. internautek), częściej ściągają muzykę (odpowiednio 52 proc. i 36 proc.) i filmy (40 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet).

Polskie internautki jednak częściej piszą blogi. Czyni tak 13 proc. internautek i tylko 6 proc. internautów.

Analitycy firmy Ericsson przeprowadzili badanie w kwietniu 2006, na próbie 1500 użytkowników w wieku od 15 do 69 lat(DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 38 proc. Polaków korzysta z Internetu przynajmniej raz w miesiącu