4 maja będą kontynuowane negocjacje w Poczcie Polskiej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-04-2005, 18:51

4 maja będą kontynuowane negocjacje pomiędzy kierownictwem Poczty Polskiej a Wspólną Reprezentacją Związków (WRZ) działających w przedsiębiorstwie - wynika ze wspólnego oświadczenia obu stron, przekazanego w piątek PAP.

4 maja będą kontynuowane negocjacje pomiędzy kierownictwem Poczty Polskiej a Wspólną Reprezentacją Związków (WRZ) działających w przedsiębiorstwie - wynika ze wspólnego oświadczenia obu stron, przekazanego w piątek PAP.

    Związkowcy w oświadczeniu zobowiązują się do tego, "że nie podejmą żadnych nowych form protestu do czasu zakończenia rozmów". Oświadczenie jest podpisane przez przedstawicieli kierownictwa Poczty i strony związkowej.

    Związkowcy Poczty Polskiej, protestując przeciwko brakowi gwarancji socjalnych w planach restrukturyzacji firmy, od wtorku zajmują jedną z sal budynku centrali PP w Warszawie. W czwartek na sali zostało około 30 osób.

    W piątek w kilku miastach Polski pracownicy Poczty Polskiej pikietowali przeciw restrukturyzacji. W Łodzi na znak protestu większość placówek zamknięto. We Wrocławiu protesty uniemożliwiła dyrekcja. Z kolei pracownicy Poczty z Małopolski nie pikietowali, ponieważ czekają na wyniki rozmów z dyrekcją.

    W środę związkowcy przedstawili dyrektorowi generalnemu Poczty projekt protokołu uzgodnień, jednak dyrektor go nie zaakceptował. Po tym strona związkowa nie wykluczyła, że jeżeli do końca kwietnia strony nie dojdą do żadnego porozumienia, to w Poczcie dojdzie do strajku generalnego.

    W ramach restrukturyzacji od 1 maja br. mają rozpocząć działalność trzy nowe jednostki organizacyjne PP: Centrum Usług Pocztowych, Centrum Usług Transportowych oraz Centrum Usług Koncesjonowanych. Mają to być samodzielne jednostki biznesowe działające w strukturach przedsiębiorstwa, dedykowane poszczególnym grupom produktów i usług.

    1 maja dojdzie w Warszawie do manifestacji związkowców z Telekomunikacji Polskiej (TP) w obronie miejsc pracy, do której mają się przyłączyć także związkowcy z Poczty Polskiej -  zapowiedzieli w czwartek związkowcy z TP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane