4 proc. tylko w jednym banku

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl
opublikowano: 18-01-2016, 22:00

W styczniu już tylko jeden bank będzie skłonny zaproponować klientom 4 proc. na półrocznej lokacie.

Będzie to jednak oferta promocyjna, ograniczona spełnieniem dodatkowych warunków. W przypadku ofert pozbawionych tzw. haczyków, dostępnych bez ograniczeń, najwyższa stawka na 6-miesiecznej lokacie będzie wynosić 2,50 proc.

Czołówka najlepszych lokat półrocznych na 10 tys. zł wygląda podobnie jak przed miesiącem. Najwyższą obecnie stawkę oferuje w ramach promocji Bank BPH. Można tu zarobić 4 proc. w skali roku, ale trzeba założyć konto i zasilać je wpływami na poziomie nie niższym niż 2 tys. zł miesięcznie. Nieco niżej oprocentowane są lokaty proponowane przez BOŚ Bank i Idea Bank. Stawka 3 proc. w Banku Ochrony Środowiska dostępna jest dla klientów posiadających ROR, wpłacających do banku nowe pieniądze.W Idea Banku natomiast stawka 3 proc. oferowana jest tylko pod warunkiem, że klient utrzymuje na ROR średnie saldo nie niższe niż 10 proc. wartości lokaty. Podium zamykają ex aequo oferty Getin Banku i Smart Banku, gdzie na półrocznych lokatach można obecnie otrzymać maksymalnie 2,6 proc.

Stawki na lokatach bez dodatkowych warunków są znacznie niższe. W ofercie dostępnej bezżadnych ograniczeń w przypadku półrocznej lokaty można uzyskać maksymalnie 2,50 proc. w skali roku. Dla wpłaconych do banku na pół roku 10 tys. zł będzie to oznaczało zaledwie 100 zł odsetek.

Najlepszą ofertę bez dodatkowych warunków proponuje obecnie Idea Bank na Lokacie NR 1. Drugie miejsce w zestawieniu należy do oferty Getin Banku — ze stawką 2,40 proc., a 2,3 proc. można otrzymać w Banku Smart i BOŚ.

Banki nie są obecnie zainteresowane szczególnym promowaniem wśród klientów lokat, stąd i tak niewysokie stawki są jeszcze bardziej obniżane. Tylko w ostatnim czasie co najmniej kilka banków zdecydowało się na cięcie oferowanych stawek lokat. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy