4 rekomendacje od DM IDMSA

Jacek Iskra
opublikowano: 19-04-2012, 13:08

Analitycy krakowskiego brokera zalecają kupowania akcji Netii i Asbisu, trzymanie walorów Pol-Aquy oraz sprzedaż CEDC.

W raporcie z 11 kwietnia DM IDMSA potrzymał rekomendację „kupuj” dla akcji Netii, podwyższając jednocześnie cenę docelową do 7,1 zł (w momencie sporządzenia raportu akcje kosztowały 6,2 zł).
- Przejmując Dialog i Crowley Data Poland, Netia znacząco zwiększyła swoja siłę rynkową. Oceniamy, że pozwoli to operatorowi zwiększyć skale działalności, a spółki przychody wzrosną o 39 proc. – napisali analitycy.

Również 11 kwietnia analitycy IDM zmienili rekomendacje dla walorów CEDC na "sprzedaj" z "trzymaj", cenę docelową obniżyli zaś do 8,1 zł. Zdaniem autora rekomendacji, Jakuba Viscardiego wyniki CEDC za 2011 rok okazały się jedną z największych negatywnych niespodzianek, a spółka znajduje się obecnie w trudnej sytuacji ze względu na niekorzystne warunki rynkowe. W ubiegłym roku dystrybutor alkoholi miał 1,29 mld USD straty netto i – zdaniem IDM – ujemnego wyniku finansowego należy się też spodziewać w po pierwszym kwartale br.

IDM podtrzymał też rekomendacje „kupuj” dla walorów dystrybutora sprzętu komputerowego spółki Asbis. Autor rekomendacji Jakub Viscardi podtrzymał też cenę docelową na poziomie 3,9 zł. W chwili wydania rekomendacji 11 kwietnia akcje Asbisu wyceniane były na 2,33 zł.
- W czwartym kwartale ub.r. Asbis powrócił na ścieżkę zysków i wierzymy, że podtrzyma ten trend w przyszłości, korzystając na rozszerzeniu bazy produktów i zwiększeniu sprzedaży – uważa analityk IDM. Według jego prognoz Asbis w tym roku powinien zarobić na czysto 7,2 mln zł, wobec 5,4 mln zł zysku netto za 2011 r.

Analitycy krakowskiego brokera podtrzymali rekomendację „trzymaj” dla akcji Pol-Aquy, podtrzymując też cenę docelową - 6,3 zł. Zdaniem autora raportu Andrzeja Bernatowicza, warszawska spółka budowlana wciąż nie może pochwalić się zadowalającymi zyskami ze sprzedaży. Jest szansa, ze to się zmieni w 2012 r., ale raczej jeszcze nie w pierwszym kwartale roku. W prognozie na 2012 r. analitycy IDM zakładają zysk netto Pol-Aquy na poziomie 13,1 mln zł, wobec 25,3 mln zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Iskra

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy