40 tys. zł na założenie firmy

MILO
opublikowano: 12-03-2010, 00:00

W Łódzkiem 80 szczęśliwców założy biznes za pieniądze z Brukseli. Kto, okaże się w kwietniu.

W Łódzkiem 80 szczęśliwców założy biznes za pieniądze z Brukseli. Kto, okaże się w kwietniu.

Zakończył się nabór do dwóch kolejnych projektów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego (ŁARR): "Wirtualny biznes" i "Spełniona w biznesie".

— Wpłynęło wiele ciekawych pomysłów, a to będzie ważne, choć niejedyne kryterium oceny — mówi Błażej Moder, prezes ŁARR.

Ci, którzy otrzymają największą liczbę punktów, zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne — one ostatecznie zdecydują o tym, kto otrzyma wsparcie. Wyniki będą znane w kwietniu.

Jedna z uczestniczek konkursu "Spełniona w biznesie" zamierza otworzyć kawiarnię dla matek z dziećmi. Mamy będą tu mogły spokojnie napić się kawy i porozmawiać, a ich pociechy znajdą się pod profesjonalną opieką.

— Pomysł na taki biznes przyszedł mi do głowy, gdy zostałam babcią. Wiele młodych mam, jak moja 25-letnia córka, mając małe dzieci nie ma gdzie spotkać się z koleżankami — mówi przyszła bizneswoman.  

Wsparcie w obu konkursach otrzyma 80 osób. Każda dostanie do 40 tys. zł jednorazowej dotacji na wydatki związane z założeniem firmy oraz tzw. wsparcie pomostowe — 1,1 tys. zł przez 6-12 miesięcy, np. na opłacenie składek ZUS i czynszu. Wszyscy skorzystają również z doradztwa ekspertów ŁARR i szkoleń.

Na wsparcie nowych biznesów łódzka agencja przeznaczy ponad 5,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tym razem konkursy były przeznaczone dla osób z miejscowości liczących poniżej 25 tys. mieszkańców oraz terenów wiejskich.

W "Wirtualnym biznesie" mogły wziąć udział osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, chcące założyć e-biznesy, z całego województwa. Konkurs "Spełniona w biznesie" był skierowany do kobiet w wieku powyżej 45 lat, mieszkających w ośmiu powiatach regionu.

— Małe miejscowości i tereny wiejskie zostały w największym stopniu dotknięte bezrobociem, dlatego właśnie ich mieszkańcom chcemy pomóc — mówi Błażej Moder.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy