Czytasz dzięki

400 mln zł na innowacje w sektorze gazowniczym

opublikowano: 22-01-2018, 09:31
aktualizacja: 22-01-2018, 09:33

Niebawem wystartuje nabór wniosków w pierwszym konkursie finansującym prace badawczo-rozwojowe w sektorze gazowniczym. Działanie to ma zachęcić sferę biznesową do współpracy z nauką.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju startuje z programem Inga, skierowanym do krajowego sektora gazowniczego, a rozpisanym po konsultacjach z przedstawicielami branży, w tym spółkami Gaz-System i PGNiG. W puli całego programu jest 400 mln zł. 19 lutego 2018 r. rozpocznie się nabór organizowany w ramach pierwszego konkursu. 

Podziemny Magazyn Gazu Wierzchowice, PGNiG
Zobacz więcej

Podziemny Magazyn Gazu Wierzchowice, PGNiG ARC

Aplikować mogą jednostki naukowe i konsorcja przemysłowo-naukowe, które pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami mogącymi unowocześnić krajowe gazownictwo i przyczynić się do zwiększenia jego konkurencyjności.

Na liście obszarów wyróżnionych w ramach programu Inga są m.in. nowe materiały do budowy i eksploatacji sieci gazowych, same sieci gazowe, technologie wodorowe i paliwa gazowe czy rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. 

Wnioski przyjmowane będą do 20 kwietna 2018 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane