43 mld GBP w opcjach sprzedaży funta

Georg Soros mówił tuż przed referendum w Wielkiej Brytanii, że ktoś dużo zarobi na Brexicie. Już są pierwsi kandydaci.

Od 20 lutego, kiedy ogłoszono termin referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, zarejestrowano opcje sprzedaży funta po kursie 1,40 USD lub mniej o wartości ok. 43 mld GBP (59 mld USD). Opcje wygasają 24 czerwca lub później. Dzięki piątkowej przecenie funta, który zanotował najniższą wartość od 31 lat, opcje te przyniosą ich posiadaczom zysk.

- Zabezpieczenie zadziałało – powiedział Petr Krpata, stateg walutowy ING Groep w Londynie.  

Oczekuje, że para GBP/USD będzie doświadczać dużej zmienności w najbliższych tygodniach poruszając się w przedziale 1,30-1,40 USD. W piątek wartość funta spadła o 8,5 proc. do 1,3239 USD.

Valentin Marinov, szef strategii rynków walutowych G-10 w  Credit Agricole w Londynie uważa, że inwestorzy będą trzymać swoje zabezpieczenie kiedy funt jest pod presją wynikającą z politycznej niepewności, a także oczekiwanego  pogorszenia koniunktury w Wielkiej Brytanii i możliwego luzowania polityki pieniężnej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 43 mld GBP w opcjach sprzedaży funta