450 etatów (niemal) w drodze

Małgorzata Grzegorczyk, PJ
31-01-2006, 00:00

Umowa o wsparciu inwestycji w centrum finansowe koncernu została parafowana. Teraz rząd musi przyjąć program pomocy.

Niedługo powinna ruszyć inwestycja Shella w Krakowie, o której „PB” informował w grudniu. Chodzi o piąte w Europie centrum finansowo-księgowe paliwowego koncernu.

Czas na rząd

— W ubiegłym tygodniu została parafowana umowa z Shellem dotycząca warunków pomocy publicznej i inwestycji — mówi Sebastian Mikosz, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ).

— To ważny krok ku rozpoczęciu inwestycji. Czekamy już tylko na decyzję rządu w tej sprawie — dodaje Alfred Kubczak, rzecznik Shell Polska.

Wsparcie ma być przeznaczone na stworzenie nowych miejsc pracy — według informacji „PB” chodzi co najmniej o 450 etatów. Shell zamierza zainwestować 10 mln USD. Wysokości pomocy publicznej nie udało się nam ustalić.

Royal Dutch Shell Group zatrudnia 115 tys. osób w 145 krajach. Kontroluje 10 proc. światowych zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego. W ciągu 10 lat zainwestował w Polsce ponad 400 mln USD i zatrudnił 3 tys. osób. Ma sieć około 220 stacji benzynowych.

Bez prezesa

Podpisana umowa to tylko jeden z prowadzonych obecnie projektów PAIIZ. Przedstawiciele agencji podkreślają, że choć agencja od dwóch tygodni działa bez odwołanego prezesa (Andrzeja Zdebskiego) i wiceprezesa (Marcina Kaszuby), prace toczą się normalnie. Marcin Kaszuba mówił „PB”, że z departamentu obsługi inwestorów odeszły trzy kluczowe osoby.

— Agencja działa sprawnie. To nieprawda, że odchodzą pracownicy. Oceny, jakie wypowiada Marcin Kaszuba, można tłumaczyć tylko jego niezadowoleniem z powodu odwołania — komentuje Sebastian Mikosz.

Nie udało nam się uzyskać odpowiedzi Marcina Kaszuby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk, PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / 450 etatów (niemal) w drodze