48 mln zł dla firm z Podlasia

SACH
opublikowano: 19-04-2011, 00:00

Jutro rusza nowy konkurs na inwestycyjne dotacje. Kluczem do sukcesu ma być innowacyjność.

Jutro rusza nowy konkurs na inwestycyjne dotacje. Kluczem do sukcesu ma być innowacyjność.

To szansa na solidny zastrzyk gotówki dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z Podlasia. W ramach nowego konkursu z działania 1.4 każda z firm może liczyć nawet na 6 mln zł. Wnioski będzie można składać już od środy. Na co można dostać wsparcie?

— Tylko na inwestycje, a więc na przykład nową firmę, rozbudowę istniejącej, wprowadzenie nowych produktów lub zasadniczą zmianę w dotychczasowym procesie produkcyjnym. O powodzeniu w tym konkursie bardziej niż w innych decydować będzie innowacyjność przedsięwzięć przygotowanych przez firmy — podkreśla Daniel Górski, dyrektor departamentu zarządzania Regionalnego Programu Operacyjnego z podlaskiego urzędu marszałkowskiego.

Maksymalna liczba punktów przyznawanych za innowacyjność została zwiększona z 32 do 40. Więcej niż w innych konkursach dostaną też przedsiębiorcy, którzy stworzą miejsca pracy w gminach słabo rozwiniętych (10 zamiast 8 pkt.).

— Jednocześnie przypominamy, że nową inwestycją nie jest nabycie udziałów lub akcji ani inwestycja prowadząca jedynie do odtworzenia zdolności produkcyjnych — zastrzega Daniel Górski.

Na podlaskie firmy czeka 48 mln zł. Zwycięskim mikro- i małym przedsiębiorstwom Unia Europejska może zwrócić nawet 70 proc. wydatków na inwestycje, a średnim — 60 proc. Z kolei firmy działające w sektorze transportu dostaną zwrot połowy kosztów. Termin składania wniosków mija 8 lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 48 mln zł dla firm z Podlasia