4fun Media chce częstotliwości naziemnej telewizji cyfrowej

MEW
opublikowano: 11-09-2008, 11:32

Właściciel stacji muzycznej 4fun.tv złożył wniosek o przydział częstotliwości w trzech multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej.

4fun Media, właściciel stacji muzycznej 4fun.tv oraz firm Program i Catmood, złożył do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wniosek o rezerwację częstotliwości w każdym z trzech multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

- Poprzez platformy satelitarne oraz sieci kablowe 4fun.tv dociera do ponad 40 proc. gospodarstw domowych w Polsce. Naziemna telewizja cyfrowa daje stacji szansę na obecność w większej części rynku, a co za tym idzie zwiększenie przychodów i inwestycje w jeszcze lepszą ofertę programową. To z kolei przełoży się na konkurencyjność kanału względem innych nadawców – napisała firma w komunikacie.

4fun Media liczy na miejsce w pierwszym lub drugim multipleksie. Media podawały niedawno, że udziały w spółce chce kupić giełdowa Agora, która chce wejść na rynek telewizyjny.

Pod koniec sierpnia wniosek o rezerwację częstotliwości w trzech multipleksach złożył giełdowy Point Group, właściciel Machina TV. Pierwszym multipleksem zainteresowanych jest 14 podmiotów – obok stacji telewizyjnych nadających obecnie analogowo jak TVP, Polsat, czy TVN, częstotliwościami jest zainteresowanych siedmiu największych nadawców radiowych, Kino Polska i należący do Telekomunikacji Polskiej TP Emitel.

Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców.

UKE oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chcą, aby pierwszy multipleks przeznaczony był dla programów nadawanych analogowo: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, Polsat, TV4 i TV Puls. Problem w tym, że jeśli jest więcej chętnych niż częstotliwości, urząd powinien ogłosić konkurs. Do dyspozycji jest jeszcze drugi multipleks - konkurs na operatora przeprowadzony zostanie jeszcze w tym roku. UKE chce także uruchomić trzeci multipleks i obecnie prowadzi badania techniczne dotyczące jego zasięgu na terenie Polski. MEW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / 4fun Media chce częstotliwości naziemnej telewizji cyfrowej