5 mln zł na wędkę we Włocławku

KAK
opublikowano: 07-06-2010, 00:00

Będą szkolenia, rozmowy z psychologiem i kasa na biznes. Wszystko dla 290 zwalnianych z dawnego Nobilesa.

Będą szkolenia, rozmowy z psychologiem i kasa na biznes. Wszystko dla 290 zwalnianych z dawnego Nobilesa.

4,6 mln zł z unijnych funduszy wesprze outplacement 290 pracowników likwidowanego zakładu AKZO Nobel (d. Nobiles) we Włocławku. Zorganizuje go Kujawsko-Pomorska Organizacja Pracodawców Lewiatan (KPOPL), która podpisała z samorządem województwa umowę o dofinansowaniu z regionalnego programu operacyjnego.

— To największy taki projekt w województwie. Z inicjatywą wyszli pracownicy d. Nobilesa, którzy wiedzieli o unijnych funduszach na podobne inicjatywy i szukali partnera — mówi Alicja Połczyńska-Łagoda, wiceprezes KPOPL.

Pomysł jest taki, by dać zwalnianym wędkę zamiast ryby. Lewiatan ma im pomóc poszerzyć kwalifikacje zawodowe i znaleźć pracę.

Zorganizuje szkolenia (od języków obcych, poprzez numeryczne sterowanie maszynami, po księgowość), indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym, przygotuje centrum aktywizacji zawodowej, a nawet zredaguje podręcznik o poszukiwaniu pracy.

KPOPL ma też w planach przygotowanie części zwalnianych z AKZO Nobel do uruchomienia działalności gospodarczej.

— Zakładamy, że z tej możliwości skorzysta 45 osób — mówi Alicja Połczyńska-Łagoda.

Mogą one liczyć na kasę na start: w budżecie projektu przewidziano na to w sumie 1,2 mln zł.

Zaplanowane na 19 miesięcy przedsięwzięcie rusza 1 lipca. Wtedy KPOPL wtedy zacznie wysyłać zapytania do firm outplacementowych, które chciałyby brać w nim udział.

To nie ostatnie słowo regionalnej organizacji pracodawców. W planach ma on mniejszy tego typu projekt w Bydgoszczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu