5 proc. na lokacie z dodatkiem

opublikowano: 21-08-2018, 22:00

W ofercie BGŻ Optimy pojawiły się dwie lokaty z funduszami inwestycyjnymi.

Odsetki w skali roku w wysokości 4,75 proc. na lokacie trzymiesięcznej i 5 proc. na lokacie półrocznej to w obecnych warunkach marzenie oszczędzających, ale ci, którzy na bieżąco śledzą oferty banków, wiedzą, że na tyle można liczyć po spełnieniu dodatkowych warunków.

W przypadku BGŻ Optima jest to kupienie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Do wyboru jest sześć subfunduszy z oferty Investors TFI (fundusz Zrównoważony, Zabezpieczenia Emerytalnego i Nowych Technologii) oraz BGŻ BNP Paribas TFI (Obligacji, Aktywnego Inwestowania i Globalny Dynamicznego Wzrostu). Profil ryzyka mają różny, choć teoretycznie najbardziej bezpieczny subfundusz obligacji na skali ryzyka od 1 do 7 plasuje się na pozycji 3. Pozostałe są bardziej ryzykowne. Warunkiem skorzystania z oferty jest ulokowanie przynajmniej 3 tys. zł, przy czym jedna trzecia z tego musi trafić na lokatę, reszta — do funduszy. W tych ostatnich pieniądze trzeba utrzymywać co najmniej przez okres trwania lokaty.

Lokata ma charakter odnawialny, przy czym po upływie trzech lub sześciu miesięcy depozyt odnowi się na standardowych warunkach. Dla krótszego okresu to 1,4 proc. w skali roku, dla dłuższego — 1,5 proc. (to warunki obecne). Po kupnie jednostek TFI istnieje możliwość swobodnego wymieniania subfunduszy. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. W przypadku zerwania lokaty przed terminem klienci nie tracą wypracowanych odsetek, ale oprocentowanie naliczane jest według standardowych stawek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy