5 spółek wartych uwagi na sesji 18 VIII

Na sesji we wtorek wyróżniają się KGHM, Pamapol, Próchnik, Bioton i PGE.

Przy najwyższych na rynku obrotach ponad 2,5 proc. tanieją akcje KGHM. Po raz pierwszy od 6 lat cena miedzi na LME spadła poniżej 5 tys. USD. Więcej...

Przynajmniej na chwilę odwróciła się natomiast karta dla Próchnika, który drożeje o 7 proc. W ostatnich dniach w cenie były papiery innych małych spółek odzieżowych - Monnari i Bytomia.

Drożeją akcje Pamapolu. Właśnie ruszyły zapisy na akcje spółki w wezwaniu, ogłoszonym przez Mariusza i Pawła Szataniaków. Potrwają do 18 września.

Wiadomo już natomiast, ile akcji w wezwaniu na Bioton skupił NovoTek Pharmaceuticals. To 5,95 mln walorów, czyli niespełna 7 proc. kapitału. Chińczycy celowali w 28,3 mln sztuk, czyli 33 proc. kapitału.

W górę idzie kurs PGE. Według informacji "Parkietu", w czwartek może dojść do wymiany prezesa spółki Marka Woszczyka. Powód? Opór w sprawie zaangażowania koncernu w ratowanie Kompanii Węglowej.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 5 spółek wartych uwagi na sesji 18 VIII