500 posad w Gdańsku

DCZ
opublikowano: 26-05-2014, 00:00

Amerykańska firma Epam Systems otwiera oddział w Gdańsku i przez 4-5 lat zamierza zatrudnić tam 500 osób. Jest zainteresowana przede wszystkim programistami, którzy będą tworzyli i rozwijali technologie informatyczne dla klientów z USA i Kanady, a także z Wielkiej Brytanii i innych krajów Europy Zachodniej.

— Klienci Epam to szeroki wachlarz firm IT z całego świata, w tym z „Doliny Krzemowej”. Nasze zespoły będą ich bezpośrednim partnerem projektowym — mówi Przemysław Fedyczkowski, dyrektor zarządzający Epam Systems w Polsce.

Programiści z Polski już opracowują technologie dla firmy, która jest jednym z liderów sektora tzw. Big Data. Wkrótce polski oddział Epam podejmie współpracę z liderem instytucji finansowych w Ameryce, który ma siedzibę w Nowym Jorku. W Trójmieście Epam zamierza zatrudnić specjalistów z różnych dziedzin, m.in. programistów Java, Java Script, .Net, z zakresu baz danych, analityków biznesowych i testerów. Do końca 2014 r. planuje przyjęcie ponad 100 osób. Wybór Gdańska na siedzibę oddziału wynika, jak twierdzi jego dyrektor, m.in. z zasobów Trójmiasta w pracowników IT i dużej społeczności studentów licznych szkół wyższych. Inwestycję zrealizowano przy wsparciu miasta, Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego InvestGDA i Agencji Rozwoju Pomorza, współpracujących w ramach inicjatywy Invest in Pomerania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy