5,5 mld zł przewidywanych przychodów z prywatyzacji w 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-12-2005, 14:01

Na 5,5 mld zł szacowane są przychody z prywatyzacji w 2006 r., z czego budżet państwa zasilony zostanie kwotą 4,26 mld zł - wynika z planów Ministerstwa Skarbu Państwa, przedstawionych w środę na posiedzeniu sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

Na 5,5 mld zł szacowane są przychody z prywatyzacji w 2006 r., z czego budżet państwa zasilony zostanie kwotą 4,26 mld zł - wynika z planów Ministerstwa Skarbu Państwa, przedstawionych w środę na posiedzeniu sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

Pozostałe ok. 1,24 mld zł przychodów pozostanie w gestii ministra skarbu z przeznaczeniem na koszty restrukturyzacji i prywatyzacji mienia państwowego.

Z informacji resortu wynika, że planowane na 2006 r. przychody oparte są na założeniu, że zostaną zrealizowane wszystkie zakładane projekty prywatyzacyjne - zarówno te prowadzone obecnie, jak i te, które będą wszczęte - w szczególności duże transakcje prywatyzacyjne spółek sektora energetycznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane