550 mln zł na budowę zaplecza B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 05-10-2017, 22:00

2.11 - od tego dnia konsorcja naukowo-przemysłowe będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 4.2 POIR. Nabór zakończy się 30 marca 2018 r.

Już niebawem konsorcja składające się z przedsiębiorstw i jednostek naukowych będą mogły stanąć w szranki o dotacje na inwestycje w infrastrukturę B+R. Organizatorem naboru jest Ośrodek Przetwarzania Informacji — Państwowy Instytut Badawczy. Granty oferuje działanie 4.2 programu Inteligentny Rozwój („Rozwój nowoczesnej infrastruktury badawczej”), a do zgarnięcia jest 550 mln zł.

— Infrastruktura badawcza naszych szkół wyższych musi spełniać kryteria wysokiej jakości i powinna być dostępna dla wszystkich zainteresowanych prowadzeniem badań. Efekty tych projektów będą procentować przez lata — podkreśla Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju. Celem instrumentu jest wsparcie przedsięwzięć dotyczących aparatury badawczej i zapewnienie firmom dostępu do zaplecza B+R. Jednym z warunków uzyskania grantu będzie przedstawienie agendy badawczej wpisującej się w obszar krajowych inteligentnych specjalizacji i planu wykorzystania infrastruktury B+R po zakończeniu projektu.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.opi.org.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / 550 mln zł na budowę zaplecza B+R