56 mln zł na usługi biznesowe

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 28-11-2017, 22:00

Fundusze UE

Nowatorskie firmy z Podkarpacia dostaną solidne wsparcie unijne na usługi świadczone m.in. przez instytucje otoczenia biznesu i inkubatory przedsiębiorczości. Granty oferuje działanie 1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego („Promowanie przedsiębiorczości”). Do podziału między wnioskodawców jest 56 mln zł. Warto podkreślić, że projekty powinny wpisywać się w obszar regionalnych inteligentnych specjalizacji dla województwa podkarpackiego.

W tym zestawieniu są m.in. lotnictwo, kosmonautyka, jakość życia i telekomunikacja. Ponadto wnioskodawcy muszą mieć strategie biznesowe, a efektem realizowanych przedsięwzięć powinna być współpraca firm MSP z przedstawicielami sektora nauki. Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu wynosi 1 mln zł, a maksymalna – 30 mln zł. Co ważne, projekty, które otrzymają dotacje, powinny zostać zrealizowane do 31 grudnia 2020 r. Wnioski o dofinansowanie należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na wrzesień 2018 r.

WAŻNA DATA

31.01

Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.3 RPO WP.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rarr.rzeszow.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu