58 tys. pozwów w trzy tygodnie

Karol Jedliński
opublikowano: 28-01-2010, 07:46

58 tys. pozwów o zapłatę złożyła w trzy tygodnie giełdowa spółka. Za nią pójdą inni windykatorzy.

Trzy tygodnie temu ruszył e-sąd. Jego siedziba to www.e-sad.gov.pl. Sędziowie pracują jednak w realu: w lubelskim Sądzie Okręgowym. Zasada działania jest prosta: do e-sądu można wysyłać uproszczone pozwy z wezwaniem do zapłaty w najprostszych sprawach cywilnych. A te zwykle dotyczą długów.

E-sąd ma być więc partnerem m.in. dla firm masowo ściągających wierzytelności. Nie muszą one już rozwozić furgonetkami tysięcy pozwów. Jednak, jak się okazuje, e-sąd pracuje na razie praktycznie na rzecz jednej dużej firmy windykacyjnej. Inne dopiero przygotowują dokumenty.

— Do wczoraj złożyliśmy 58 tys. pozwów o zapłatę, głównie rachunków telefonicznych. Do końca roku planujemy złożyć kolejne 40 tys. pozwów. Po sygnaturach spraw widzimy, że praktycznie tylko my korzystamy z e-sądu. Nam to się bardzo opłaca —twierdzi Artur Górnik prezes Kredyt Inkaso, notowanego na GPW.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane