6 spółek, na które stawia wakacyjny guru "PB"

DI
28-07-2010, 14:49

Tuż przed wakacjami "PB" zapytał kilku analityków o prognozy na wakacje. Poprosiliśmy też ekspertów o wyłonienie kilku wakacyjnych perełek. Czas na wstępne podsumowanie wyników. Okazuje się, że jak na razie wakacyjne typy są na ogół trafione. Na półmetku najlepiej sprawdza się portfel Marcina Kiepasa z XTB, który umieścił w nim dwie lokomotywy WIG20: KGHM oraz PZU (udało się mu też wytopować, co do grosza, cenę debiutu ubezpieczyciela). Zapytaliśmy się go, na co stawia obecnie.

 Marcin Kiepas, analityk X-Trade Brokers:

Wakacje trochę zaskoczyły. Oczekiwałem dłuższej korekty, będącej okazją do budowy portfela, który przyniesie spore zyski jesienią lub pod koniec roku. Tymczasem zyski pojawiły się już znacznie wcześniej.

Rozpoczęte w ostatnich tygodniach wzrosty noszą wszelkie znamiona nowej fali hossy. Jej celem powinny być kwietniowe maksima lub poziom nieznacznie wyższy (dla WIG20 to 2650-2700 pkt). Siła polskiej gospodarki oraz ożywienie w niemieckiej gospodarce to główne preteksty do kupna akcji. Niepewność co do przyszłej sytuacji ekonomicznej USA to główne ryzyko. Ponieważ z biegiem czasu obawy o sytuację w USA będą się nasilać, jest więc mało prawdopodobne wybicie WIG20 powyżej 2700 pkt. Szczególnie że złoty ponownie zaczyna się umacniać. Na EUR/USD zmienił się trend, co jesienią będzie już odbierane przez inwestorów jako czynnik ryzyka. Dlatego po zakończeniu obecnej fali wzrostów zakładam mocne cofnięcie się rynku.

Jeżeli chodzi o portfel, to proponuję dalsze trzymanie KGHM i PZU. W tym pierwszym przypadku celem są kwietniowe maksima, a w drugim poziom 400 zł. Obecna fala wzrostów powinna wynieść w górę małe i średnie spółki. Postawiłbym na Atrem, Astartę, Instal Kraków, Mercor, MNI i Synthos.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 6 spółek, na które stawia wakacyjny guru "PB"