600 ton piasku trafi na plac Defilad

Wojciech Surmacz
opublikowano: 12-08-2002, 00:00

W dniach 17 i 18 sierpnia 2002 r. po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Międzynarodowy Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn, organizowany przez Fundację Siatkówki Plażowej (FSP). Impreza odbędzie się w... centralnym miejscu Warszawy, czyli na placu Defilad.

— Jesteśmy pierwszymi, którzy w centrum europejskiej stolicy rozsypią 600 ton nadmorskiego piachu tylko po to, żeby turniej tak wysokiej rangi mógł się odbyć w środku miasta — podkreśla Wojciech Mielcarz, prezes FSP i firmy ochroniarskiej Asekuracja — oficjalnego sponsora turnieju.

Turniej posiada patronat Polskiego Związku Piłki Siatkowej i autoryzację FIVB. Pod względem sportowym nie ma sobie równych w Polsce. Przewidziano w nim udział czterech par zagranicznych i czterech polskich. Perełką warszawskiego turnieju będzie udział medalistów olimpijskich Johna Childa i Marka Heesa z Kanady oraz Jörga Ahmanna i Axela Hagera z Niemiec. Gwiazdą nie mniejszego formatu będzie też wicemistrz świata z 1997 roku — Amerykanin Canyon Ceman, który do Polski przyjedzie z Paulem Baxterem. Gościem honorowym warszawskiego turnieju będzie Amerykanin Karch Kiraly, trzykrotny złoty medalista olimpijski, uznany za najlepszego siatkarza świata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Surmacz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / 600 ton piasku trafi na plac Defilad