600 tys. USD kary za zabicie 180-letniego drzewa

opublikowano: 13-05-2019, 07:46

Para Kalifornijczyków została skazana na 600 tys. USD (2,3 mln zł) grzywny za próbę przesadzenia 180-letniego drzewa, w wyniku czego uschło.

Toni i Peter Thompson zostali pozwani przez Sonoma Land Trust za szkody dokonane na obszarze objętym ochroną. Próbowali przesadzić wiekowy dąb bez pozwolenia. Chcieli nim przyozdobić swój nowy dom. Oprócz dębu ucierpiała znajdująca się w jego pobliżu inna roślinność, w tym inne drzewa, które także uschły. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W sentencji wyroku sędzia Patrick Broderick napisał, że Thompsonowie „ świadomie i celowo” naruszyli prawo ochrony środowiska. W jego ocenie, para „zademonstrowała arogancję i całkowity brak szacunku dla obowiązujących przepisów ochrony środowiska”.

Reprezentujący oskarżonych prawnik przekonywał w czasie procesu, że „znaleźli się w tym miejscu, bo docenili jego wiejską naturę i malownicze piękno. Zapowiedział, że skazani odwołają się od wyroku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu