600 tys. zł dla zwycięzców w konkursie PARP na innowacyjne produkty

  • PAP
opublikowano: 16-03-2021, 09:36

600 tys. zł czeka na zwycięzców konkursu "Polski Produkt Przyszłości" organizowanego przez PARP i NCBR. Do tegorocznej, 23. edycji konkursu zgłoszono 219 projektów. Laureaci zostaną ogłoszeni 25 marca.

Jak poinformowała we wtorek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, organizowany przez PARP oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkurs "Polski Produkt Przyszłości" stworzono z myślą o twórcach innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii. Mogą oni otrzymać nagrody pieniężne i szansę na dodatkową promocję swoich rozwiązań. W tym roku na zwycięzców czeka 600 tys. zł.

To 23. edycja konkursu. W jego dotychczasowej historii oceniono 1073 projekty, spośród których 60 nagrodzono, a 129 wyróżniono. Dotyczyły one bardzo różnych obszarów techniki, a - jak pisze PARP - dzięki swojej innowacyjności zaistniały lub mają szansę zaistnieć na polskim i globalnym rynku.

Tegoroczni laureaci zostaną ogłoszeni na gali, która będzie transmitowana na stronie PARP 25 marca o godz. 13:00. Udział w wydarzeniu internetowym jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

W konkursie mogły wziąć udział uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w Polsce. Uczestnicy mogli do niego przystąpić indywidulanie bądź zgłosić projekt opracowany wspólnie przez instytucję i firmę. Do bieżącej edycji zgłoszono rekordową liczbę 219 projektów.

Zwycięzcy otrzymają prawo do posługiwania się tytułem i znakiem Polski Produkt Przyszłości. Poza korzyściami promocyjnymi laureaci otrzymają nagrodę finansową: zdobywcy nagród głównych po 100 tys. zł, a wyróżnieni po 25 tys. zł.

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy, Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki, Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy.

Przewidziane są także nagrody specjalne: Produkt zgłoszony przez młodego przedsiębiorcę (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż trzy lata), Produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz Produkt w obszarze ekoinnowacji. Nagrody mogą również przyznać instytucje uczestniczące w pracach kapituły konkursu.

Konkurs "Polski Produkt Przyszłości" został objęły patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Program jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach projektu 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów – INNO LAB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane