600 tys. zł kaucji dla Weroniki M.-P.

PAP
opublikowano: 26-09-2009, 13:34

Warszawski sąd wyznaczył poręcznie majątkowe w wysokości 600 tys. złotych dla Weroniki M.-P. - poinformował w  sobotę PAP mec. Maciej Lach. Jeśli kwota zostanie wpłacona, wyjdzie na wolność; jeśli pieniądze nie zostaną zebrane, pozostanie w areszcie przez trzy miesiące.

Prokuratura postawiła w piątek jej i prezesowi Wydawnictw Naukowo-Technicznych Bogusławowi S. zarzuty dotyczące korupcji. Posiedzenie sądu w sprawie Bogusława S. jeszcze trwa.

Bizneswoman, celebrytka, b. żona znanego aktora jest podejrzana o powoływanie się na wpływy oraz żądanie i wzięcie łapówki w zamian za pośredniczenie w korzystnym rozstrzygnięciu procesu prywatyzacyjnego Wydawnictw Naukowo-Technicznych. Prezes WNT miał za "umożliwienie korzystnego" nabycia spółki przyjąć łapówkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. euro.

Kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia, prezesowi do 10.

Obydwoje zostali zatrzymani w minioną środę: Weronika M.-P. przed jedną z warszawskich restauracji, tuż po tym jak przyjęła pierwszą transzę - 100 tys. zł z 450 tys. żądanej łapówki, Bogusław S. - w siedzibie wydawnictwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane