68 niemieckich banków nie przeszło „testu wytrzymałości”

opublikowano: 30-08-2017, 14:22
aktualizacja: 30-08-2017, 14:22

Prawie 5 proc. małych i średnich banków w Niemczech nie osiągnęło wystarczającego poziomu kapitału w „teście wytrzymałości” przeprowadzonym przez dwie najważniejsze instytucje nadzorujące.

Andreas Dombret, członek zarządu Bundesbanku podkreślił, że sytuacja wyglądałaby jeszcze gorzej gdyby bank centralny i nadzór finansowy BaFin uwzględniły w teście efekt „rozlania” się kryzysu.

- Test pokazał, że banki powinny bardzo ostrożnie oceniać to, jak dobrze są przygotowane do stawienia czoła zagrożeniom w nim wskazanym – powiedział. – Wiadomość wynikająca z naszego badania i testu dla banków i kas oszczędnościowych jest taka: ci, którzy chcą ochronić swoje funkcjonowanie w długim terminie powinni się przygotować – dodał.

Nazw banków, które nie przeszły testu, nie ujawniono. Raimund Roeseler z BaFin powiedział, że nadzór wie, jaka jest sytuacja tych 68 banków „i dlatego możemy tu siedzieć całkiem zrelaksowani”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane