7,5 mln zł z Unii zmniejszyło bezrobocie

Agata Hernik
opublikowano: 09-05-2006, 00:00

Rusza Zambrowski Park Przemysłowy. To sukces lokalnych władz,

którym po raz pierwszy udało się uzyskać fundusze z Unii.

Jeśli chodzi o uzyskiwanie wsparcia z Unii Europejskiej, Zambrów znajduje się na niechlubnym, ostatnim miejscu w województwie podlaskim. Tym razem jednak wniosek o dotację spotkał się z przychylnością oceniających. Zambrowski Park Przemysłowy otrzymał dopłatę 7,5 mln zł z Sektorowego Programu Operacyjnego — Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

Samorząd Zambrowa wniósł do przedsięwzięcia halę o wartości około 3 mln zł. Dawniej była tam tkalnia należąca do zakładu przemysłu bawełnianego Zamtex. Następne 3 mln zł wydano na remont hali. Nieruchomości zakładu trzy lata temu zostały przejęte przez skarb państwa za długi. Potem ich właścicielem stała się gmina. Hala ma powierzchnię 21 tys. mkw.

Na terenie parku działają już trzy firmy. Dwie produkujące okna i jedna wytwarzająca opakowania. Firmy przeszkoliły i zatrudniły dotychczas około 160 pracowników. Docelowo ma powstać 400 etatów. Pracownicy byli potrzebni już przy remoncie hal i tworzeniu parku. Remont trwał około dwóch lat. Tyle samo trwało zdobywanie inwestorów.

Miejsca pracy w nowych zakładach doprowadziły do pierwszego od lat zmniejszenia bezrobocia w Zambrowie do poziomu niższego od średniej krajowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Hernik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu