Czytasz dzięki

77sushi ruszy przed Gwiazdką

GRA
opublikowano: 24-11-2008, 00:00

Sieć japońskich restauracji miała wejść na New Connect przed wakacjami, ale dopiero teraz pojawi się na parkiecie.

Sieć japońskich restauracji miała wejść na New Connect przed wakacjami, ale dopiero teraz pojawi się na parkiecie.

Premium Food Restaurants (PFR), operator restauracji kuchni japońskiej działających pod nazwą 77sushi, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zadebiutuje na New Connect. Przygotowania były długie — początkowo firma zamierzała pojawić się na parkiecie już w czerwcu.

— Zamknęliśmy ofertę prywatną, z której uzyskaliśmy 650 tys. zł. Sprzedaliśmy inwestorom akcje stanowiące 4,8 proc. podwyższonego kapitału — mówi Adam Lesiński, członek zarządu PFR.

To oznacza, że spółka wycenia się dziś na około13,5 mln zł. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na poszerzenie sieci restauracji. PFR ma ich obecnie dziesięć, a wkrótce otworzy jedenastą — w Koszalinie. Trudno na razie przewidywać, ile nowych lokali otworzy w przyszłym roku.

— Właśnie to analizujemy, ponieważ trwają prace nad budżetem na przyszły rok — wyjaśnia Adam Lesiński.

PFR nie ujawnia na razie wyników finansowych z trzego kwartału 2008 r. Całoroczne prognozy finansowe, opublikowane w kwietniu, mówią o 11,4 mln zł sprzedaży i 0,8 mln zł zysku netto. Wstępnych szacunków na przyszły rok zarząd też nie podaje. Ale jest spokojny.

— Nie obawiamy się kryzysu, tym bardziej że w takim okresie ludzie raczej zmieniają przyzwyczajenia i zamiast do droższych restauracji zaczynają chodzić do bardziej przystępnych [w tym segmencie plasuje się właśnie 77sushi — red.] — przewiduje Adam Lesiński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane