800 osób pracuje nad aparatem do iPhone’a

ŁO
21-12-2015, 11:35

Apple ujawnił, że nad aparatem fotograficznym używanym w iPhone’ach pracują tłumy inżynierów.

Smartfon jest najważniejszym produktem Apple, a aparat fotograficzny jest jedną z najważniejszych części w tym gadżecie. Koncern doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nie oszczędza na dziale, który pracuje nad rozwojem aparatu do iPhone’a.  

Koncern zatrudnia 800 pracowników, którzy poświęcają swój czas tylko i wyłącznie na pracę nad rozwojem aparatu fotograficznego używanego w iPhone’ach. Na czele ekipy stoi Graham Townsend.  

Informacja podana została w telewizji CBS w programie „60 minutes”, którego gospodarzem jest Charlie Rose. Znany dziennikarz odwiedził laboratorium, w którym zespół inżynierów pracuje nad rozwojem aparatu. Apple traktuje ten element smartfona jako kluczowy, bo wykorzystuje go w marketingu popularnego gadżetu.  

Apple w swoim czwartym kwartale fiskalnym zanotował przychody sięgające 51,5 mld USD i zysk netto sięgnął 11,1 mld USD. Smartfon pozostaje głównym źródłem zysku koncernu z jabłuszkiem w logo. Klienci na całym świecie kupili w ostatnim kwartale 48 mln iPhone’ów, czyli o 22 proc. więcej niż rok temu.   

Jednocześnie producent iPhone’a wydał na badania i rozwój zaledwie 3,5 proc. (8,1 mld USD) z 233 mld USD przychodów w 2015 roku fiskalnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / 800 osób pracuje nad aparatem do iPhone’a