81 proc. Polaków nie ma zaufania do krajowych instytucji politycznych

opublikowano: 26-02-2007, 13:12

Polacy mają najmniejsze zaufanie do  politycznych instytucji spośród wszystkich społeczeństw w Unii Europejskiej - wynika z najnowszego przedstawionego w poniedziałek w Brukseli Eurobarometru na  temat zachowań społecznych obywateli UE.

"Aż 81 proc. (Polaków) nie ma zaufania do żadnej z trzech instytucji politycznych" o które pytał Eurobarometr: rządu, parlamentu i rady miasta (gminy).

Tylko 9 proc. ankietowanych Polaków zadeklarowało, że ma zaufanie do jednej politycznej instytucji, 6 proc. że do dwóch, a 5 proc., że do trzech instytucji. 81 proc. zadeklarowało że ufa "zerowej" liczbie instytucji.

Średnio z Eurobarometru wynika, że 49 proc. obywateli UE ma zaufanie do swojej rady miasta (gminy), 31 proc. do narodowego parlamentu i tyle samo do rządu i tylko 20 proc. ma zaufanie do partii politycznych.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu