9 kandydatów na prezesa Cefarmu

BCH
opublikowano: 01-06-2006, 00:00

Dziewięć osób ubiega się o fotel prezesa warszawskiej Centrali Farmaceutycznej Cefarm, spółki skarbu państwa. Są wśród nich

Grzegorz Żurawski, były prokurent Cefarmu, oraz Arkadiusz Filipiuk, tymczasowo szefujący spółce od czasu odwołania przez resort skarbu Janusza Barańskiego, poprzedniego prezesa.

Janusz Barański nie wystartował w konkursie. Według nieoficjalnych informacji, kandydaturę zgłosił natomiast powiązany z byłym prezesem Andrzej Pawlik, członek odwołanego zarządu spółki. Rada nadzorcza ma rozmawiać z kandydatami 9 czerwca, wtedy też może wyłonić spośród nich nowego prezesa.

Resort skarbu nadal analizuje dokumenty prywatyzacyjne Cefarmu.

— Po zapoznaniu się z nimi pogłębiły się obawy, że proces prywatyzacyjny spółki mógł być nie do końca przejrzysty — mówi Paweł Jakubowski, doradca odpowiadającego do wczoraj za sektor farmaceutyczny wiceministra Macieja Heydela.

Wczoraj wieczorem mijał termin ostatecznego potwierdzenia przez Cefarm uczestnictwa w przetargu na EuroApteki. Czy złożono ofertę? Tego nie wiadomo. Tymczasowe władze spółki wynajęły natomiast firmę doradczą, która miała oszacować opłacalność ewentualnego zaangażowania w sieć litewskich aptek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu