9 niezapomnianych przygód na 2010

ŁO, lonelyplanet.com
opublikowano: 01-03-2010, 15:51

Portal Lonely Planet opublikował listę 9  najlepszych przygód, które warto przeżyć w 2010 roku.

Burning Man Festival

Zapaleńcy budują na okrągły tydzień swoje własne miasteczko na pustyni Nevada. Słońce przygrzewa w najlepsze, zabawa też trwa w najlepsze. Festiwal jest popularny wśród menedżerów z Doliny Krzemowej, którzy chcą odpocząć od komercji i biznesu i cieszyć się wolnością. Organizuje się już grupa z Polski. Na stronie www.zakurzeni.pl wszystkie potrzebne informacje.

Zaćmienie słońca na Wyspie Wielkanocnej

W niedzielę 11 lipca najlepiej zorganizować sobie podróż na egzotyczną Wyspę Wielkanocną, bo to stamtąd najlepiej widoczne będzie zaćmienie słońca.

The 2010 Peking to Paris Motor Challenge

Legendarny rajd starych samochodów z Pekinu do Paryża. Zabytkowe wozy przemierzają po drodze m.in. Mongolię, Iran, Turcję, Grecję i Włochy. Dystans ponad 14 tys. km zwykle pokonuje się w ponad pięć tygodni. Droga zabawa dla uwielbiających piekne widoki i zapach benzyny, wspomnienia i smak przygody niezapomniane.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RPA

Pierwszy mundial na kontynencie afrykańskim. Setki tysięcy kibiców z całego świata zjadą w połowie roku na południowy kraniec kontynentu by podziwiać gwiazdy, setki milionów będą obserwować zmagania w telewizji. Warto poczuć futbolowy klimat na miejscu.

Wystawa Expo w Szanghaju

Ma być zorganizowana z jeszcze większym rozmachem niż chińskie igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 roku. Ma to być kolejny dowód potęgi Kraju Środka. Kto pamięta igrzyska, ten wie czego się spodziewać.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver

Temat już nieaktualny, bo igrzyska zakończyły się w niedzielę. A odbyły się w najlepszym do życia mieście świata według rankingu tygodnika „The Economist”. Igrzyska to jednak nie tylko Vancouver, ale także uroczy kurort narciarski Whistler, gdzie rozgrywano większość konkurencji. Podobno było warto przeżyć olimpijską przygodę…

Pielgrzymka do Santiago w Hiszpanii

To będzie rok pielgrzymek, a jednym z najpopularniejszych miejsc jest właśnie hiszpańskie Santiago, gdzie pochowany jest według legendy apostoł Jakub. Można wybrać wiele dróg, ale najpopularniejsza i najpiękniejsza jest ponoć tzw. francuska.

Wielbłądzi jarmark w Pushkar w Indiach

Małe, pustynne miasteczko w jeden dzień w roku tętni życiem z powodu sławnego jarmarku wielbłądziego. Setki wielbłądów z właścicielami biorą udział w barwnym festiwalu. Można kupić wszystko, co z wielbłądami ma wspólnego i poznać egzotycznych ludzi.

Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej

W formule zbliżone do nowożytnych igrzysk olimpijskich, ale udział biorą tylko sportowcy z krajów zrzeszonych we Wspólnocie Narodów. W tym roku (impreza odbywa się co cztery lata) gospodarzem są Indie i hałaśliwe Delhi. Jeśli gdzieś poczuć zapach dawnego imperium, to tylko na tych igrzyskach.

Zobacz jak ścigano się kiedyś na trasie Peking to Paris Motor Challenge

 

A to jedna z edycji The Burning Man Festival

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, lonelyplanet.com

Polecane