900 tys. zł kary dla małżeństwa Stokłosów

PAP
opublikowano: 15-05-2008, 17:19

Karę finansową w wysokości ok. 900 tys. zł  nałożył na Annę i Henryka Stokłosów starosta pilski za nielegalne wydobycie żwiru w Zelgniewie k. Śmiłowa (Wielkopolskie) - poinformował PAP starosta pilski Tomasz Bugajski.

"Decyzja została wysłana; zgodnie z procedurą administracyjną mają prawo do odwołania. Uznałem, że właśnie ta kwota, wyliczona na podstawie trzech ekspertyz, jest dla nas adekwatna w stosunku do szkód, jakie poczyniono" - powiedział w czwartek Bugajski.

Sprawa nielegalnego wyrobiska w Zelgniewie została ujawniona cztery lata temu. Informację o wydobywaniu żwiru nagłośnili działacze organizacji ekologicznych.

Stokłosowie mają 14 dni na odwołanie się od decyzji starosty pilskiego.

"Nie ma się za bardzo czym przejmować, nie przykładam do wyliczeń starosty większej wagi. Będziemy się odwoływać i przedstawimy własne wyliczenia" - powiedziała PAP Anna Stokłosa.

Pierwszą decyzję starosty w tej sprawie, nakładającą na małżeństwo Stokłosów karę w wysokości ponad 300 tys. zł, uchylił w 2005 roku wojewoda wielkopolski.

Henryk i Anna Stokłosowie są właścicielami szeregu firm, m.in. przetwórni przemysłu rolno-spożywczego, sieci handlowych oraz lokalnej prasy i radia.

Henryk Stokłosa do czerwca pozostanie w areszcie. Były senator i biznesmen podejrzany jest o skorumpowanie sędziego i urzędników skarbowych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Biznesmen jest podejrzany o udział w aferze w Ministerstwie Finansów. Prokuratura podejrzewa, że Stokłosa w latach 1989-2005 uzyskiwał nienależne wielomilionowe umorzenia podatkowe dzięki powiązaniom ze skorumpowanymi urzędnikami resortu finansów, a także b. sędzią sądu administracyjnego z Poznania Ryszardem S. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy