A. Lepper nie da za wygraną

Samoobrona nie odpuści posady szefa TVP3. Próbą sił z PiS może być dzisiejszy wybór rad nadzorczych publicznego radia.

A. Lepper nie da za wygraną

MW
opublikowano: 28-06-2006, 00:00

Samoobrona nie odpuści posady szefa TVP3. Próbą sił z PiS może być dzisiejszy wybór rad nadzorczych publicznego radia.

Wczoraj zarząd telewizji przesłuchał trzech kandydatów na stanowisko szefa TVP3, ale nie podjął żadnej decyzji. To tylko pozorne zawieszenie broni.

— Uzgodniliśmy z PiS, że wskażemy osobę na stanowisko szefa „Trójki” w zamian za to, że prezes Telewizji Polskiej będzie z rekomendacji PiS — mówi Krzysztof Filipek, wiceszef Samoobrony.

Obsada stanowiska szefa TVP3 była powodem medialnej burzy, rozpętanej po wypowiedziach Andrzeja Leppera, szefa Samoobrony, który poparł Beatę Jakoniuk-Wojcieszak. Wczoraj również ona była przesłuchiwana.

— Dlaczego mamy udawać, że nie jest robiony podział dotycząca stanowisk w spółkach skarbu państwa — pyta Krzysztof Filipek.

Szefa TVP3 wybiera zarząd, a decyzję zatwierdza rada nadzorcza.

— 4 lipca rada nadzorcza wybierze szefa „Trójki” i będzie to osoba z rekomendacji Samoobrony — mówi Krzysztof Filipek.

PiS jest bardziej wstrzemięźliwe.

— Zarząd nie może być wyręczany na korytarzach. Doradzam wszystkim stronom takie postępowanie — mówi Paweł Kowal z PiS.

Testem tego, jakie są ustalenia wewnątrz koalicji, będzie dzisiejszy wybór rad nadzorczych 17 rozgłośni regionalnych. Dzisiaj wyborem członków rad nadzorczych ma się zająć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Wybierając dwa tygodnie temu radę nadzorczą ogólnopolskiej rozgłośni państwowej, rada zachowała koalicyjny parytet — po dwóch członków w dziewięcioosobowej radzie rekomendowały LPR i Samoobrona. Dziś do obsady będzie 85 stanowisk. MW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MW

Polecane