A2 - serial z happy endem

Katarzyna Kapczyńska
opublikowano: 01-07-2009, 00:00

Poniedziałek, 29 czerwca 2009 r. Wigilia terminu, w którym Autostrada Wielkopolska miała podpisać umowy kredytowe z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym oraz jedenastoma bankami komercyjnymi na budowę od-cinka A2 Nowy Tomyśl — Świecko. Negocjacje trwały niemal rok, wydawało się więc, że projekt jest zapięty na ostatni guzik.

Umowy miały być podpisa-

ne o godz. 14.00. O 13.00

okazało się jednak, że trzeba czekać do godz. 18.00 —minister finansów potrzebuje więcej czasu na ich akceptację. Tymczasem w Warszawie zebrało się niemal 140 osób reprezentujących instytucje finansowe z całej Europy. W czasach kryzysu finansowego, kiedy wszyscy narzekają, że w bankach trudno o kredyty, przyjechali pożyczyć ponad 1,5 mld EUR na budowę z transeuropejskiego szlaku. Godzina 17.30. Do redakcji "PB" dociera informacja, że termin znów przełożono — tym razem na godz. 21.00. Atmosfera staje się coraz bardziej nerwowa. Ostatecznie umowy podpisano przed 22.00.

Całodniowy serial w reżyserii ministra finansów zakończył się happy endem, ale niesmak spowodowany wielokrotnym przekładaniem terminu pozostał. To, że resort finansów pilnuje państwowej kasy i skrupulatnie analizuje porozumienia finansowe, które mogą mieć wpływ na budżet, jest godny pochwały. Ale negocjacje trwały przecież wiele miesięcy, było więc naprawdę bardzo dużo czasu na perfekcyjne zapisy w umowach i ich analizę.

Katarzyna Kapczyńska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu