aAIM chce zainwestować w nieruchomości w Europie Śr-Wsch ok. 1 mld euro, połowę w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-12-2005, 15:40

aAIM, brytyjska firma inwestująca w nieruchomości, chce w ciągu dwóch lat wydać ok. 1 mld euro na nieruchomości komercyjne w Europie Środkowo-Wschodniej, z czego około połowę w Polsce, poinformował dyrektor generalny aAIM Group Plc Robert Whitton.

aAIM, brytyjska firma inwestująca w nieruchomości, chce w ciągu dwóch lat wydać ok. 1 mld euro na nieruchomości komercyjne w Europie Środkowo-Wschodniej, z czego około połowę w Polsce, poinformował dyrektor generalny aAIM Group Plc Robert Whitton.

„Przewidujemy, że wartość transakcji w Europie sięgnie 1 mld euro. Planujemy rozszerzyć działalność, naszą markę i sposób prowadzenia działalności i chcemy to rozszerzyć na region Europy kontynentalnej” – powiedział Robert Whitton.

„Jestem przekonany, że w ciągu trzech lat staniemy się jednym z czołowych graczy na rynku sektora nieruchomości w Europie” – dodał.

aAIM, rozpoczęła inwestycje w Polsce, poprzez kupno w ubiegłym miesiącu we współpracy z Donaldsons Europe, centrum handlowego w Koninie – Galerii nad Jeziorem o wartości 24 mln euro.

„aAIM Europe prowadzi rozmowy na temat przejęcia trzech kolejnych centrów handlowych w Polsce i będzie to stanowiło około połowy inwestycji w Europie”- powiedział też Whitton.

„Jesteśmy zainteresowani w najlepszych lokalizacjach w mniejszych i średnich miastach i inwestycjach średniej wielkości” – dodał.

Program w Europie Środkowo-Wschodniej będzie realizowany przez fundusz aAIM Europe, wspierany przez międzynarodowy bank, który zapewni finansowanie kredytowe i kapitałowe w wysokości 500 mln euro.

aAIM skoncentruje swoje działania oprócz Polski w takich krajach jak Czechy, Węgry czy kraje bałtyckie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / aAIM chce zainwestować w nieruchomości w Europie Śr-Wsch ok. 1 mld euro, połowę w Polsce