AAT Holding chce wyjść z GPW

KZ
opublikowano: 17-12-2017, 22:00
aktualizacja: 17-12-2017, 23:08

Zarząd AAT Holding i jej akcjonariusz większościowy Lock Syndication zawarli porozumienie, którego celem jest wycofanie spółki z obrotu na warszawskiej giełdzie.

Decyzję uzasadniono tym, że firma ponosi koszty notowania jej akcji na rynku giełdowym (w tym związane z wypełnianiem przez nią obowiązków), podlega obowiązkom informacyjnym oraz innym ograniczeniom związanym z jej publicznym charakterem, „co może wpływać negatywnie na jej konkurencyjność w porównaniu do podmiotów prywatnych”, a przy tym płynność akcji jest ograniczona. Na dodatek, jak podkreślono, w ostatnim okresie dostęp do finansowania z rynku kapitałowego jest ograniczone. Spółka ma nabywać akcje w celu umorzenia lub utworzenia kapitału rezerwowego. O skupie akcji ma zdecydować NWZA, a proponowana cena to 19,5 zł za walor. AAT Holding, dostawca elektronicznych systemów zabezpieczeń, zadebiutował na GPW w październiku 2015 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane